Home » Bez kategorii » Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka!

WordPress Image Gallery Plugin

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Pamiętamy o nich przez cały rok, a w zimowe dni szczególnie. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość „Dnia Babci i Dziadka”. Część artystyczną dla seniorów przygotowały najmłodsze dzieci. W oddziale przedszkolnym 0A uroczystość miała miejsce 23.02.2018r, natomiast w 0B 22.01.2018r.

Dzieci z grupy 0A wystąpiły w odświętnych, galowych strojach. Przedstawiły kilka zabawnych scen, humorystycznych wierszy, zatańczyły poleczkę oraz śpiewały piosenki, w tym jedną ułożoną przez siebie.

Zerówiaki z grupy 0B zaprezentowały się Dziadkom w kolorowych strojach, wcielając się w role kolejnych miesięcy roku. 12 życzeń dla Babci i Dziadka złożyła dzieci gromadka. Wnuczęta zaśpiewały kilka piosenek, w tym jedną „Niechaj żyją nam Babunie” na melodię „Szła dzieweczka do laseczka”.

W obu zerówkach na zakończenie części artystycznej dzieci odśpiewały swoim Dziadkom uroczyste STO LAT oraz wręczyły śliczne, własnoręcznie wykonane laurki. Następnie seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Katarzyna Kułak