Home » Bez kategorii » Dzień Babci i Dzień Dziadka w „zerówce”

Dzień Babci i Dzień Dziadka w „zerówce”

WordPress Image Gallery Plugin

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej nr 3 w Parczewie. 
Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2019 r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Spotkanie  zorganizowali uczniowie klasy 0 „a” pod opieką wychowawców: p. Joanny Rozwadowskiej i p. Marty Michaluk. Uroczystość rozpoczęła się pięknie zatańczonym  polonezem,   po czym dzieci w inscenizacji pt.: „ Z babcią i z dziadkiem na wesoło” dały wspaniały popis aktorstwa. Do łez rozbawiły również dziadków inscenizacją muzyczno-ruchową  pt.: ” Babuszki – Staruszki”, w której to naśladowały w tańcu zachowania swoich babć. Były więc występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

 Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”,

Rudolph Giuliani

 Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.