Home » Bez kategorii » Amerykanin w naszej szkole

Amerykanin w naszej szkole

WordPress Image Gallery Plugin

24 października bieżącego roku niezwykłym gościem w naszej szkole był Randy Hacker pochodzący z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. W czwartkowe popołudnie pojawił się na lekcjach języka angielskiego grup rozszerzonych klas VI i VIII.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zdobycia z pierwszej ręki informacji dotyczących życia w USA, systemu edukacji, obchodzenia Halloween, czy różnic kulturowych między Polską a Stanami, które były dla naszego gościa najbardziej szokujące. Randy opowiadał o życiu codziennym w Stanach, swojej rodzinie, skąd wziął się w Polsce i czym się tu zajmuje. Uczniowie pytali o ulubione potrawy, muzykę, sporty a także za czym tęskni i czego mu najbardziej brakuje w Polsce.

Druga część lekcji dotyczyła futbolu amerykańskiego. Gość opowiadał nam o niezbędnym sprzęcie, zasadach gry w futbol amerykański i jego historii. Uczniowie mogli porzucać piłką, założyć prawdziwy (ciężki) kask oraz ochraniacze na barki.

Spotkanie z native speakerem dało możliwość bezpośrednich rozmów w języku angielskim i przełamywania barier językowych.

Dziękujemy bardzo p. Marcie Michaluk i jej synowi Michałowi – zawodnikowi futbolu amerykańskiego, za zorganizowanie spotkania a przede wszystkim naszemu gościowi za chęć przybycia do naszej szkoły.