Home » Bez kategorii » Projekt Cambridge English Penfriends

Projekt Cambridge English Penfriends

Miło nam poinformować, iż w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt edukacyjny Cambridge English Penfriends. Jest to program dla szkół promujący korespondencję pomiędzy uczniami z różnych państw z całego świata. Językiem obowiązującym w projekcie jest język angielski.

Głównym celem projektu jest zachęcenie i motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i rozwijanie kompetencji językowych. Uczniowie wymieniając informacje o sobie, swoim najbliższym otoczeniu, a także o Polsce, uczą się współpracy oraz integrują się społecznie i kulturowo. Zadaniem uczniów jest napisanie listów do swoich rówieśników z zaproszonych do projektu szkół.

W tym roku nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Giovanni Pascoli junior high school znajdującą się w prowincji Bergamo na północy Włoch. Uczniowie grupy rozszerzonej klas VIII na lekcji języka angielskiego pod koniec stycznia napisali listy do korespondencyjnych kolegów a po feriach otrzymali odpowiedzi. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą przekonać się, że znajomość języka angielskiego to bardzo praktyczna umiejętność. Warto dodać, że projekt wzbudza wiele pozytywnych emocji, a uczniowie z ekscytacją odpisują swoim korespondencyjnym kolegom oraz oczekują kolejnych listów od nich.

 

 Koordynatorem projektu jest p. Barbara Kwiatek