Home » Bez kategorii » Podsumowanie projektu – „Emotkowe Pożeracze Smutków”

Podsumowanie projektu – „Emotkowe Pożeracze Smutków”

Uszyliśmy dużo dobra 🙂

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie„Emotkowe Pożeracze Smutków”.

Akcja polegała na własnoręcznym uszyciu poduszeczek, przytulanek, emotek wielkości małej poduszki, które trafiły do rąk ukraińskich dzieci, by przynieść radość najmłodszym w tak trudnym dla nich czasie.

W obliczu wojny u naszych wschodnich sąsiadów chcieliśmy dać coś od siebie, okazać wsparcie. Uczniowie bardzo chętnie przystali na propozycję udziału w projekcie. Wiązało się to z dużą ilością pracy ale zgodnie stwierdzili że dadzą radę.

Szycia uczyliśmy się od podstaw – nawlekanie igły, wiązanie supełków czy podstawowe szwy. Dzięki uprzejmości pani Leszki Włoszek, zawodowej krawcowej i babci jednej z uczennic, nauka przebiegła szybko i efektywnie.

W ramach tego projektu uczniowie klas 8, 7, 5 i 4 uszyli ponad 120 poduszek i przytulanek.

60 poduszek trafiło do dzieci z Ukrainy mieszkających na terenie Parczewa, w tym oczywiście uczniów naszej szkoły.

Pozostałe poduszki, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Homo Faber w Lublinie, zostały przekazane dzieciom z ukraińskich sierocińców z terenów wschodnich przebywających w Janowie Podlaskim oraz dzieciom w hostelu interwencyjnym w Lublinie.

Dziękuję pani Leszce Włoszek za poświęcony czas i cierpliwość, paniom krawcowym z Parczewa za materiały na dobry początek oraz Panu Dyrektorowi za wsparcie finansowe na zakup niezbędnych materiałów. Dziękuję również paniom: Marcie Michaluk, Ewie Olszewskiej, Katarzynie Kowalczuk oraz Jolancie Romanowskiej za pomoc w realizacji projektu.

Największe podziękowania należą się uczniom z grup z rozszerzonym językiem angielskim, którzy mnóstwo czasu poświęcili na szycie, w szkole i po szkole. Były to godziny pełne radości, budowania relacji i doskonalenia umiejętności manualnych. Dziękuję Wam za zaangażowanie i wytrwałość i za ogrom serca, które włożyliście w szycie poduszek. Jesteście niesamowici!!!

Koordynator projektu Barbara Kwiatek