Home » Bez kategorii » Calling for Peace

Calling for Peace

„Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą” /Martin Luther King/

“Calling for Peace – Wołanie o Pokój”

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej i europejskiej akcji prowadzonej przez ambasadorów Etwinning pod tytułem „Calling for Peace – Wołanie o Pokój”. Projekt ten jest manifestem dla Pokoju na świecie, a w obecnych czasach, szczególnie dla Ukrainy.  Chcemy okazać nasze wsparcie i solidarność z uczniami oraz nauczycielami z Ukrainy.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali gazetkę,  która znajduje się na korytarzu szkolnym. Umieścili na niej serduszka nawołujące do pokoju oraz oferujące słowa wsparcia dla mieszkańców Ukrainy w tak trudnym i niepewnym dla nich czasie.

Nasze działania projektowe będą także polegać na tworzeniu prac plastycznych poruszających zagadnienia pokoju na świecie, tolerancji, przyjaźni i poszanowania ludzkich praw. Uczniowie do 28 marca 2022 r. mogą przygotować plakaty, kartki, łańcuchy serc, listy, gołębie pokoju, pocztówki, wiersze i piosenki.

Wszystkie osoby chętne do współpracy mogą zgłaszać się do pani Barbary Kwiatek.

Zdjęcia prac zostaną zamieszczone na oficjalnym koncie projektu na wakelet.

W ramach projektu zorganizujemy również Dzień Solidarności z Ukrainą. Ubierzmy się w kolory flagi ukraińskiej (niebiesko-żółta) lub załóżmy drobny symbol solidarności z narodem ukraińskim, np. przypnijmy niebiesko-żółtą wstążkę. Celem akcji jest okazanie naszego wsparcia narodowi ukraińskiemu oraz wyrażenie sprzeciwu wobec wojny.

Zachęcamy wszystkich do udziału w naszej inicjatywie!