Home » Bez kategorii » Lena Wilczyńska w Światowym Finale Olimpiady HIPPO!!!

Lena Wilczyńska w Światowym Finale Olimpiady HIPPO!!!

Olimpiada Języka Angielskiego HIPPO to największy tego typu konkurs, organizowany w wielu krajach na całym świecie. Głównym organizatorem tej wyjątkowej Olimpiady jest międzynarodowa organizacja non-profit Global Hippo Association, założona w 2012 roku w celu promowania nauki języka angielskiego. Celem Igrzysk jest wzbudzenie ducha rywalizacji wśród młodych ludzi na całym świecie, którzy wykazują zainteresowanie językiem angielskim, wspieranie wymiany międzykulturowej, tolerancji, tworzenie przyjaźni i wzmacnianie współpracy między nauczycielami.

Konkurs odbywa się w trzech rundach – runda wstępna -szkolna, półfinał i międzynarodowy finał oraz w różnych kategoriach, w zależności od wieku uczestników. W tym roku w 11. edycji Olimpiady Hippo, nad którą patronat objęło włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wzięło udział łącznie 83 285 uczniów z 60 państw świata, a do wielkiego finału dostało się zaledwie 223 uczniów. Tegoroczny światowy finał Olimpiady Hippo odbył się w dniach 27-29 września w Rzymie i jest wyjątkowy, ponieważ Polska po raz pierwszy miała swojego przedstawiciela. Nasz kraj reprezentowała Lena Wilczyńska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Władysława Jagiełły w Parczewie (w momencie przystąpienia do konkursu).

Uczennica klasy ósmej Lena Wilczyńska, pod opieką nauczycielki Barbary Kwiatek, osiągnęła najlepszy wynik w półfinale, dzięki czemu zapewniła sobie bezpośrednie miejsce w światowym finale i tym samym znalazła się w gronie najlepszych uczniów. Dzięki dyrektorowi Andrzejowi Turowskiemu, który zatwierdził i wsparł inicjatywę zorganizowania konkursu Hippo w naszej szkole, oraz Urzędowi Miasta Parczew, który wsparło finansowo wyjazd, uczennica wraz z nauczycielką mogły pojechać do Rzymu.

27 września.

Poranny lot na lotnisko Ciampino a następnie przejazd do hotelu. W hotelu uczniowie zostali zakwaterowani w pokojach z rówieśnikiami z różnych państw świata, aby zachęcić do komunikacji w języku angielskim i nawiązania nowych przyjaźni. Po południu odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów a wieczorem uroczyste otwarcie, podczas którego uczniowie na scenie reprezentowali kraje, z których pochodzą.

28 września.

Oficjalne rozpoczęcie konkursu. Sprawdzane były wszystkie sprawności językowe: czytanie ze zrozumieniem, rozumienie ze słuchu, pisanie, a także znajomość leksyki i gramatyki. Po wszystkim dla rozluźnienia wycieczka do Rzymu.

29 września.

Ciąg dalszy egzaminów – tym razem mówienie. A po południu zwiedzanie Rzymu w czasie wolnym. Późnym wieczorem odbyła się uroczysta ceremonia zamknięcia i wręczenia nagród za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii. Ponadto wszyscy uczestnicy wystąpili na scenie gdzie otrzymali medale Hippo w nagrodę za wybitny sukces w tym konkursie. Organizatorzy wielokrotnie powtarzali, że do finału trafili tylko najlepsi z najlepszych.

30 września.

Pakowanie. Pożegnania. I wymeldowanie z hotelu. Ostatnia wizyta w Rzymie i pyszny obiad. Obowiązkowo pasta i pizza. A późnym popołudniem wylot do Warszawy. Statystyka: – 60 krajów – runda kwalifikacyjna: 83 285 zawodników – półfinały: 9889 zawodników – finał światowy: 223 finalistów.